apie mus

               ETNO SPA ─ tai vienintelis Lietuvoje SPA puoselėjantis lietuviškąsias tradicijas ir jų šaknis!

               Įkūrėme ETNO SPA, kuriame stengiamės sugrįžti prie savo ištakų. Jame atsispindi tūkstantmečių tradicijos. Kiekviena tauta suvokdavo supančią gamtą, jos galias ir principus. Kiekviena tauta turėjo ir savo kalbos ženklų sistemą bei išraiškos būdus, kuriais koduodavo turimas žinias. Tuo pačiu mūsų lietuviškasis ETNO SPA modelis remiasi šiuolaikiškomis, saugiomis bei tiksliomis žiniomis, leidžiančiomis efektyviai spręsti esamas klientų problemas.       

           
              Į ką mes galime atsiremti, kur mūsų kertiniai akmenys?
 

               Baltų gentys per tūkstantmečius surinko didelius išminties ir žinių lobynus.

               Ar galime juos suvokti, jais naudotis? Ar tvirta atrama šiandieną taptų tūkstantmečių patikrintos tiesos sintezėje su paskutinių dešimtmečių moderniomis žiniomis?

Besigindami nuo perėjūnų nevertų pažinti daiktų esmę, senoliai pasakose, padavimuose, dainose, drobėse, šokio judesyje užrašė daugelį suvoktų pasaulio dėsnių. Tolimos tautos panašiai saugojo savo žinias : indai sukūrė vedas – iš kartos į kartą pasišventusių žmonių žodžiu perduodamą informacinę sistemą. Kinai per 4000 metų sukūrė mokymą apie 5 mistines pirmaprades energijas- visų fizinių ir dvasinių kūnų pagrindą. Jie mums paliko mokymą apie in ir jan priešybes, suvokimą apie meridianais cirkuliuojančią energiją.

               Vedose atskleistos sveikatos paslaptys, perduodamos šiuolaikiniam žmogui, leidžia jam tapti ramiu, pilnu taurios energijos, leidžiančios kūrybingai dirbti. Tai randama ajurvedinio spa modelyje, Tailando spa modelį atstovauja thai masažo filosofija, žolių ir žiedų mišiniai bei jų aromatai. Tarsi į kraują įaugęs tajų svetingumas ir paslaugumas leis pasijusti tarsi esi devintame danguje. Tolimųjų rytų spa modelyje rasis japonų ofuro, sante, furako pirčių filosofija, amma, tsubo, yumeiho bei šiatsu masažo technikos. Kinai čia spindės cigun, tai či, šaolinio dvasinių mokymų pagrindais, akupunktūros ir maisto energetika, išsamiomis augalų gydomųjų ir energetinių galimybių žiniomis, pulso diagnostika, taškiniu masažu. Artimųjų rytų spa modelio ypatumai atsiskleis Turkijoje, Egipte, Tunise, kur mus sutiks drėgnas, šiltas hamamas, tradiciniai pilingai, arabiško muilo bei masažo aromatinių aliejų malonumai. Europietiškojo spa modelis mus pasitiks atkeliavusiomis iš senosios romos pirčių tradicijomis  (įskaitant ir šiaurietiškos saunos),  mineralinio vandens, purvo  ir ekologiškų vaistažolių panaudojimo tradicijomis.

               Vakarų kultūros į spa verslą atnešė struktūrizuotą spa mokymo modelį: konkrečias kūno poveikio technikos taisykles ir jas atstovaujančius institutus, menedžmento kanonus. Moksliniu pagrindu sukurtos spa tradicijų kalvės - Anglija, Austrija, Rusija diktuoja spa standartus pasaulinėje šio verslo rinkoje. Rytų šalys mielai mokosi iš vakarų - racionaliųjų spa verslo pagrindų, kartu palikdamos vakarietiškame menedžmento mokyme supratimą apie 5 poveikio kryptis: uoslę, regą, skonį, klausą ir lytėjimą. Vakarai ieško rytuose spa technologijas sudvasinančios pusės - dvasinio augimo ir dvasinio apsivalymo galimybių.

               Kuriam pasaulio kraštui priklausome mes?.. Ar viduryje Europos nepasimetėme, ar nepraradome etninio savitumo ir šaknų. Pažvelgus į spa centruose atliekamų procedūrų sąrašus atrodome beveidžiai, užmiršę savo šaknis. Gal todėl svyruojame tarp rytų, vakarų, kairėn, dešinėn…

               Juk Lietuvoje rasime atliekamas rusiškos, turkiškos pirties procedūras, arabiškąjį muilo masažą, tailando, indų jogos masažus, japoniškas kūno poveikio technikas, vakarietiškas minkštųjų audinių manualines, sąnarių mobilizacines technikas, klasikinį masažą….odos priežiūros ir kitas sveikatinimo procedūras.

               Šių spalvų paletėje pasigendu, kažko savito ir tapataus, artimo mano sielai, saugaus ir suprantamo - to, kas taip pat būtų patrauklu ir Lietuvoje užtrukusiam svetimšalio kūnui, protui bei sielai, to, kas užlaikytų jį čia dar ilgiau ir sukeltų norą grįžti dar… ir dar… ir dar .

               Trūkstamą spalvų gamą mano manymu papildytų lietuviško etno spa atsiradimas papildydamas europinio spa modelio sąvoką, įnešdamas savo etno tradicijas ir sustiprindamas, būtent, Europai būdingą spa ekologiškumo kryptį. Juk turime senolių paliktą lobyną, senąsias baltų tradicijas, bet nesinaudojame - tarsi nemokame jų perskaityti. Nematome gimtinės spalvų grožio, neužuodžiame gimtinės kvapų, negirdime sutartinių ir lopšinių, nekalbame ir nedainuojame, nejudame ir nežinome kaip judėti, nemokame liesti ir bijome būti liečiami. Sakysit, mokam, bet liečiame ne taip kaip lietė mūsų proseneliai, liečiame tarsi svetimomis rankomis, uostome svetimus kvapus, ragaujam svetimą skonį…. Atrodytų, kad paskutinis, kuris matė ir girdėjo, apie tai įvairiais būdais bandė pranešti buvo m. K. Čiurlionis ….neišgirdom…nesuvokėm.., o ir toliau negirdime ir nesuvokiame….”                                                                    

 

 

  (Pagal Vismantą Skernevičių)


www.romantic.lt